חיפוש

ניווט בהליכי חדלות פירעון עם עו"ד אורי גילת

חדלות פירעון ושיקום כלכלי הם חלק בלתי נפרד מהמערכת המשפטית בישראל, אבל דווקא עובדה זו עלולה להפוך אותם לנושאים מורכבים ומסובכים. אז איך מנווטים בין כל האפשרויות ולמי כדאי לפנות? הנה המדריך המלא שיעשה לכם סדר

הליכי חדלות הפירעון בישראל עברו בשנים האחרונות רפורמות משמעותיות, שהובילו לגישה יעילה יותר לטיפול במצוקה כלכלית, הן לאנשים פרטיים והן לעסקים. שינויים אלה, המוטמעים בחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי משנת 2018, שנכנס לתוקף בספטמבר 2019, שינו את אופן הטיפול בפשיטת רגל וניהול חובות. 

 

מהות הליכי חדלות פירעון

הליכי חדלות פירעון בישראל מיועדים לאנשים או גופים אשר מוצאים עצמם במצב בו אינם מסוגלים לעמוד בהתחייבויותיהם הכספיות. הליך משפטי זה עוזר להם לבנות מחדש את חובותיהם או, במקרים מסוימים, להיפטר מהם. המטרה היא לתת מענה מאוזן המכבד את זכויות החייבים והנושים כאחד, וכדאי לעבור את ההליך הזה  בליווי עורך דין. עו"ד אורי גילת הוא הכתובת אליה מומלץ לכוון. 

 

זכאות להליכי חדלות פירעון

באתר כמו https://origilatadv.co.il/ למשל ניתן למצוא את כל המידע הרלוונטי. לפי חוק חדלות הפירעון החדש, גם יחידים (כולל אנשי עסקים עצמאיים) וגם גופים תאגידיים יכולים לפתוח בהליכי חדלות פירעון. זכות זו חלה על נושים ובמצבים מיוחדים גם על היועץ המשפטי לממשלה. החוק נועד להפוך את התהליך לנגיש והוגן יותר, עם לוחות זמנים והנחיות ברורים יותר.

 

מאפיינים עיקריים של חוק חדלות הפירעון

  1. שקיפות וגילוי מלא: גילוי מדויק של כל הנכסים וההתחייבויות הוא חובה. שקיפות זו חיונית להערכה הוגנת ופתרון מצבו הכלכלי של החייב.
  2. ייצוג משפטי מומחה: בהתחשב במורכבות של דיני חדלות פירעון, התקשרות עם עורך דין מקצועי לחדלות פירעון מומלצת מאוד. עו"ד אורי גילת מנחה את הלקוחות בהליכים משפטיים, מעניק ייעוץ פיננסי אסטרטגי, ומייצג את האינטרסים של הלקוח במשא ומתן ובהליכים בבית המשפט.
  3. בקשה ותיעוד: על חייבים להגיש בקשה רשמית לפתיחת הליכי חדלות פירעון בצירוף מידע פיננסי מקיף. זה כולל רישומים מפורטים של חובות, נכסים, הכנסות והוצאות.
  4. שלבי הליכי חדלות פירעון: התהליך כולל בדרך כלל מספר שלבים, החל מהערכת מצבו הפיננסי של החייב, ולאחר מכן ארגון מחדש של חובות אפשרי או פירוק נכסים, ובמקרים מסוימים מגיע לשיאו בסילוק חובות.
  5. תוכניות לארגון מחדש ופירעון חובות: היבט מהותי בהליכי חדלות פירעון הוא ארגון מחדש של חובות לתוכניות פירעון ניתנות לניהול. הדבר מאפשר לחייבים למלא את התחייבויותיהם באופן ריאלי בהתחשב במצבם הכלכלי.
  6. טיפול בחובות ספציפיים: לא כל החובות מטופלים באופן שווה בהליכי חדלות פירעון. בדרך כלל לא ניתן הפטר לחובות כמו מזונות, מזונות ילדים וחובות מס מסוימים.
  7. תפקיד נאמן/מנהל חדלות פירעון: נאמן חדלות פירעון מפקח על התהליך, מבטיח ציות לחוק, חלוקת נכסים הוגנת ומשא ומתן הוגן עם הנושים.
  8. זכויות ערעור ופיצויים משפטיים: לחייבים יש זכות לערער על החלטות מסוימות שהתקבלו במהלך הליכי חדלות הפירעון, מה שמספק רובד נוסף של הגנה משפטית.

 

הבנת ההשפעה של חדלות פירעון 

להליכי חדלות פירעון יש השלכות כספיות ומשפטיות משמעותיות. בין אם מדובר ביחידים ובין אם מדובר בעסקים, הליכים אלו מטרתם לאזן בין האינטרסים של החייבים והנושים, תוך מתן דרך משפטית לשיקום פיננסי או לארגון מחדש של חובות. הבנת האופן שבו מתבצעים הליכים אלה, לרבות כשירות, דרישות משפטיות, שלבי התהליך ותפקידיהם של גורמים שונים המעורבים, היא חיונית עבור כל מי ששוקל להתחיל במסלול כזה כדי להתמודד עם האתגרים הפיננסיים שלו. כדאי לנווט בהליכי חדלות פירעון עם עו"ד מיומן בתחום כמו עו"ד אורי גילת.

הליכי חדלות פירעון עם עו"ד

אולי תאהבו גם את

עורך דין צוואות תל אביב
כמה זמן לוקח לערוך צוואה?

עריכת צוואה היא צעד מכריע בהבטחת חלוקת הנכסים שלכם בהתאם לרצונותיכם בבוא העת. למרות שהתהליך עשוי להיראות רחוק ומרתיע, הבנה שלו ושל חשיבותו, והכרת השיקולים

קראו עוד »