חיפוש

חושבים לקנות דירה? הינה 3 דברים שחשוב לדעת

ההחלטה על רכישת דירה היא החלטה משמעותית בחיינו, הן בגלל הגשמת החלום של השגת דירה משלנו, והן בגלל הסכומים המשמעותיים הנלווים לעסקה זו. בשל כך, חשוב ומומלץ להתכונן לתהליך רכישת הדירה כראוי. הנה לפניכם כמה דברים שבהחלט כדאי לדעת כשחושבים לרכוש דירה

 

תהליך רכישת דירה

רכישת דירה בישראל היא פרויקט לכל דבר ועניין וזאת בעיקר בשל סכומי העסקה הגבוהים, ההופכים את רכישת הדירה לאחת העסקאות היקרות ביותר שנבצע במהלך חיינו. בהתאם לכך, חשוב להיערך בהתאם לתהליך רכישת הדירה, המתחיל בגיוס ההון העצמי הנדרש, איתור נכס פוטנציאלי, בדיקת הנכס, תהליך משא ומתן וכמובן, קבלת משכנתא מהבנק.

 

רכישת דירה – דברים שחשוב לדעת

כפי שניתן להבין, בכדי להגשים את חלום הדירה הפרטית שלנו, עלינו לעבור מספר שלבים ובכדי לעבור אותם בצורה המיטבית, ריכזנו עבורכם כמה דברים שחשוב לדעת:

 

סקר שוק

בין אם אתם מחפשים דירה באופן עצמאי ובין אם דרך מתווך, חשוב לערוך סקר שוק עצמאי ובלתי תלוי, בכדי להבין היכן אתם עומדים ולהתאים את הנכס המתאים ביותר למטרות והצרכים שלכם, כמו גם למצבכם הפיננסי.

 

בדיקת הנכס

לאחר שמצאתם נכס העומד במסגרת התקציב שלכם, חשוב לבדוק אותו היטב, בכדי להימנע ממצב של רכישת נכס בעל תקלות וליקויים שונים. הדבר נכון הן לגבי דירות חדשות מקבלן והן לגבי דירות יד שנייה, כאשר ההמלצה הרווחת היא לבצע בדק בית מקצועי.

 

הון עצמי

אחת השלבים המהותיים בתהליך רכישת הדירה הוא הלוואת המשכנתא, אותה מומלץ לקחת עם איש מקצוע מנוסה בתחום – אהד ויס – מומחה משכנתאות, כאשר השלב הראשון הוא גיוס ההון העצמי הנדרש, העומד על 25% משווי הנכס בעת רכישת דירה ראשונה, 30% משווי הנכס במקרה של שיפור דיור ו – 50% משווי הנכס במידה ומדובר ברכישת דירה להשקעה.

 

היכן מקבלים את הלוואת המשכנתא המשתלמת ביותר?

כאמור, הלוואת המשכנתא היא אחד השלבים המהותיים ביותר בתהליך רכישת הדירה ולאור הסכומים המשמעותיים ותקופת ההלוואה הממושכת, היא בהחלט לא מסתכמת רק בגיוס ההון העצמי הנדרש. בהתאם לכך, כולנו מחפשים אחר ההלוואה הנוחה והמשתלמת ביותר.

מטבע הדברים, כולנו פונים אל הבנק, וככל ויש לנו מספיק זמן פנוי אף אל מספר בנקים ובהתבסס על הידע הבסיסי שיש לנו ועל המלצותיהם של יועצי המשכנתאות בבנקים השונים, עורכים השוואה בין ההצעות. אך האם זו הדרך לקבלת הלוואת המשכנתא המשתלמת ביותר?

 

לקיחת משכנתא עם מומחה למשכנתאות

בסופו של דבר, משכנתא היא עסקה שמשתלמת לצד אחד והוא כמובן, הבנק. לפיכך בכדי לקבל את הלוואת המשכנתא המשתלמת ביותר, חשוב להיעזר בגורם מקצועי שיפעל לטובת האינטרסים שלכם בלבד – יועץ משכנתאות פרטי.

 

לסיכום

רכישת דירה היא נקודה משמעותית בחיינו ובהתאם לכך, חשוב להתכונן אל התהליך בהתאם ובעיקר: לערוך סקר שוק מקדים, לבדוק היטב את הנכס ולגייס את ההון העצמי הדרוש לקבלת הלוואת המשכנתא הנדרשת, אותה מומלץ יהיה לקבלת עם יועץ משכנתאות מומחה.

מומחה משכנתאות

אולי תאהבו גם את

איש מבוגר מחזיק מקל
משכנתא לבני הגיל השלישי

האם האזרח הוותיק יכול לקחת משכנתא? מתברר שכן, בנוסף – בונוס, "משכנתא הפוכה" שיכולה להחליף משכנתא רגילה ומותאמת לצרכיהם של אנשים מעל גיל 60. כל

קראו עוד »
מטבעות ובתים קטנים
משכנתא עבור שטח בנייה

בניגוד לרכישת בית פרטי מקבלן, בו מקבלים שטח ובית מוכנים, רכישת שטח בנייה היא על המגרש בלבד שלאחריה מתחילים את הבנייה בשטח. המאמר יעסוק בכל

קראו עוד »
100 דולר
איזו משכנתא כדאי לקחת

  נמאס לכם מזה שלכולם יש דירות ורק אתם חיים בדירה שכורה? הילדים מתחילים לגדול ואתם חושבים על העתיד שלהם? אם כך, אין ספק שהאפשרות

קראו עוד »